#htmlcaption03 #htmlcaption08 #htmlcaption04 #htmlcaption02 #htmlcaption05 #htmlcaption01 #htmlcaption07 #htmlcaption06

Rok se s rokem sešel a máme tu další ročník Modelářské dovolené Chotěboř, kterou budete moci sledovat, jako minulý rok, online. Tuto reportáž, bych chtěl pojmout, formou postupného doplňování jak textu, tak fotek z každého dne. Pokud čas a místní podmínky dovolí, můžete se těšit na několik aktualizací průběžně během dne.

neděle 8.8. 2010


* 22:40
Začátek reportáže by mohl být stejný jak minulý rok: ,, Po příjezdu na letiště v 10:00 a zabydlení se, začali postupně přijíždět i ostatní kolegové a kamarádi...." Vztyčili jsme větrný pytel a začali si vysekávat startovní a přistávací plochu pro naše modely. Kolem šesté hodiny se sjeli místní modeláři a za úplného bezvětří polétali. Na fotkách s modelem LazyBee Václav Sýkora, náš kolega z klubu MK Lipence.

                                           

pondělí 9.8. 2010


* 9:50
Od rána převládá zatažená obloha s mírným větrem, ale pomalu se to začíná ,,vybíat". Jako první byl ve vzduchu Milan Dubský a následoval Václav Sýkora s modelem Extra 330S (rozpětí: 1300mm, váha: cca 1200g, motor: 600W, accu: Turnigy 4000 mAh 3čl.). V místním hangáru přibyla zapůjčená Z-42M a renovovaný Blaník.

                                       

* 15:30
Asi jsem ráno to počasí trochu zakřikl. Zatím nám stále moc nepřeje. Fouká čerství vítr a momentálně tu máme takovou delší přeháňku.

               

* 21:20
Jak zde bývá zvykem počasí se vždy na večer ,,vybere" a začne převládat slunečná obloha bez mráčků s naprostým bezvětřím. Naštěstí ani dnešek nebyl vyjímkou a všichni si přišli na své. Jelikož se venku začíná dělat pěkná tma, jdeme se chystat na noční létání.

                           

úterý 10.8. 2010


* 9:55
Krásné probuzení do ještě lepší dne. Venku nádhěrně, slunečno, slabý větřík, kapky rosy v trávě, no prostě balada. Kdo jen mohl, tak využil ranní letové podmínky a ,,provětral své stroje". Milan Dubský nám představil svojí novou známost, tedy spíše kolegyni v modelářském životě. RC Čarodejnici s autentickým zvukovým projevem. No podívejte se samy na přiložené fotografie.

                                               

* 23:35
Dnešní den není třeba komentovat, jedním slovem: fantazie. Počasí opravdu celý den přálo a snad každý včetně aeroklubáků a místních modelářů přijel zalétat. Úspěšně jsme znovu-zalétali našeho Huskyho, který prošel fůrou změn. Od kompletně nového podvozku, úpravení ovladacích ploch, změnou těžiště, atd... Chtěl bych Vám také představit naše kompletní dovolenkové osazenstvo. Rozhodl jsem se pro to, udělat každému svůj ,,pilotní medailonek". Vždy na konci každé aktualizaci představím pilota a jeho model.

                                                                                                                   

medailonek - Milan Dubský
model: Čarodejnice
rozpětí klobouku: 800mm
délka: 1300mm (včetně koštěte a truhly)
váha: 800g
zajímavost: autentický zvukový projev a truhla je prý na zámek :-D
pilotova citace: ,,Je to potvora jako každá ženská. Občas by se mohla oholit..."

       

středa 11.8. 2010


* 10:20
Probuzení jak jinak než řevem motoru. Tentokrát Honza Adamec s akrobatickým SU-31M, který potřeboval natrénovat svoji akrobatickou sestavu. Také se zde prohnala dvojice Gripenů, ale to už sem při sobě foťák neměl.

                               

medailonek - Václav Sýkora
model: Katana 68
rozpětí: 1727mm
délka: 1158mm
váha: 5100g
motor: 2,2 kW
accu: Li-Pol 9čl. 5000mAh
pilotova citace: ,,Ta mrcha má vždycky navrch"

       

* 15:20
Třídím další fotky a pracuji na nové aktualizace. Jelikož máme trochu technické problémy s internetem, přikládám aspoň panoramatickou fotku letiště ve vysokém rozlišení.

   

čtvrtek 12.8. 2010


* 10:15
Omlouvám se za delší odmlku, kterou zapříčinily výpadky internetu. Včerejší večer se jako vždy vydařil a bez větrné nebe přijeli využít i místní kolegové. S Láďou Kozákem jsme zalétali jeho nový větroň Sirius, ale o tom v nějaké z dalších aktualizací. Zbyněk Nádeník trénoval se svým modelem Stinson Reliant o kterém se dozvíte více v jeho medailonku viz. níže. Kolem čtvrté hodiny pak Honza Adamec ukázal další tréningový let své sestavy. Dnes od rána fouká čerství nárazový vítr a podle předpovědi to po zbytek dne nebude o moc lepší. Přikládám výběr fotek za uplynulé dny od Milana Dubského.

                                                                   

medailonek - Zbyněk Nádeník
model: Stinson Reliant
rozpětí: 1760mm
délka: 1350mm
váha: 2970g
motor: Mega RC4130/12 + vrtule 14x8
accu: Li-Pol 6čl. 4200mAh
stáří modelu: 7 let
zajímavost: model létá i ve verzi s plováky
pilotova citace: ,,Stinson v srdci (...na fotce to není zcela zřetelné, ale Zbyněk má na tričku logo Stinson Reliant)"

               

* 12:05
Hrstka fotek místní přírody.

               

* 23:05
Jelikož vítr utichl až v pozdních hodinách, celý den se houbařilo, relaxovalo, jezdilo s autíčky apod...

                                                   

pátek 13.8. 2010


* 12:30
Ranní mlha a nízká oblačnost postupně odchází. Mirek Macků se Zbyňkem Nádeníkem trénují skupinové lety a větroňáři Milan Dubský a Láďa Kozák hledají se svými větroni stoupavé proudy.

           

sobota 14.8. 2010


* 8:05
Ráno asi nemá smysl komentovat, fotky mluví za vše. Nebe by se podle předpovědi mělo vybrat, takže dnešní letecký den pořádaný místním Modelklubem a Aeroklubem Chotěboř, by se měl vydařit.

       

neděle 15.8. 2010


* 9:30
S dnešním lítáním to vypadá opravdu bledě. Fouká nárazový vítr kolem 9 m/s. Snad se to nějak vybere. Jdu zatím probírat fotky ze včerejšího leteckého dne.

* 19:15
Stále fouká, stále fouká ..... Vítr se mírně uklidnil, ale stále dost fouká. Dnes odjelo pár kolegů kamarádů a náš kolektiv se zúžil. Včerejší letecký den se nakonec vydařil. Počasí se umoudřilo a naštěstí nás nepřekvapila ani žádná přeháňka. Občerstvení jak pro piloty i diváky bylo zajištěno formou stánku. Kuřecí steaky byly opravdu výborné. Večer pak bylo i prasátko a na všechny čekalo překvapení v podobě tance břišních tanečnic.

                                                                                                                                                                               

pondělí 16.8. 2010


* 23:05
Dnes jsme úspěšně s Láďou Kozákem zelétali jeho nový větroň Ka-6. Překvapilo nás pár přeháněk a oproti včerejšku se rapidně ochladilo. Kvůli dnešním problémům s internetem se mi nedaří nahrát fotky. Doufám, že zítra bude vše v pořádku.

úterý 17.8. 2010


* 9:35
Velká oblačnost, nárazový vítr, pouze 16°C. Dnes to s létáním moc dobře nevypadá. Jediným odvážlivcem ve vzduchu, byl ráno Zbyňěk Nádeník se svým Stinsonem Reliantem.

               

* 10:50
Další výběr fotek od Milana Dubského z minulého týdne. Děkuji za fotky a chtěl bych ho tímto pozdravit.

                           

* 10:45
Na klubových stránkách mísního modelářského klubu Chotěboř jsem nalezl foto-reportáž ze sobotní Model Show. Zde je odkaz na reportáž včetně fotek: www.modelklub-chot.ic.cz/fotoakce.htm

* 14:00
Zase další výběr fotek od Milana Dubského z minulého týdne.

                               

středa 18.8. 2010


* 9:20
Dnes to s létáním vypadá zase bledě, ale musíme doufat, že se to vybere a včerejší počasí se již opakovat nebude. A do třetice výběr fotek od Milana Dubského tentokrát ze sobotní Show.

                                   

* 23:55
Vítr se kolem sedmé hodiny, jak je tu zvykem, utišil a všichni si řádně polétali. Podle předpovědi by mělo být zítra lépe, no uvidíme.

čtvrtek 19.8. 2010


* 11:00
Výběr fotek hlavně z vyhlídkového letu od Evy Vlkové.

                                                                               

* 13:35
Pořádně se rozfoukalo, takže nás vítr vyhnal do ,,učebny", kde jsou ideální podmínky pro naše vrtulníčky. Odvážlivci pak létali i venku. Cca ve 12:30 přiletěl ,,ultralajt", který se tu chvilku zdržel a pokračovál dále do Jihlavy. No řeknu Vám, spíše než dospelé letadlo vypadal jak model. Při dnešních povětrnostních podmínkach bych v něm opravdu sedět nechtěl. Odvážný to pilot, když jsem viděl, jak to s ním při startu mávalo.

                                               

pátek 20.8. 2010


* 14:15
Včera si přijeli polétat Luboš a Ondra Rezlerovi. Létali s akrobátkem na spalovací motor a Ondra pak v podvečer s větroňem na kruhový hod. Dnes je počasí na jedničku. Můžete si prohlédnout fotky ze včerejšího večera.

                                                                                                                           

sobota 21.8. 2010


* 9:55
Fotky našeho Huskyho A-1 ze včerejšího létání, pilot: Kamil Charvát. V příští aktualizaci se můžete těšit na fotky z vyhlídkového letu.

                                               

* 21:20
Jak jsem slíbil zde jsou fotky ze včerejšího vyhlídkového letu.

                                                                                   

* 22:10
Pár fotek z dnešního létání. Počasí bylo opravdu nádherné. Aeroklubáci měli ve vzduchu všechny větroně a díky přejícím termickým podmínkám nelétali dlouhé hodiny. Chtěl bych pozdravit Václava Sýkoru a doufám, že příští rok až na dva týdny.

                                                   

* 23:30
Poslední podvečerní pře-odjezdové grilování. Výborné steaky, jako vždy, v podání Petra Štusáka.

   

neděle 22.8. 2010


* 19:10
6. ročník Modelářské dovolené Chotěboř pomalu končí. V ranních hodinách odjel domů Láďa Kozák, který s námi zůstal na dovolené až do konce. My jsme vše sbalili a v půl druhé, i když velice neradi, jsme se se všemi rozloučili a vyrazili k domovu.

Poslední fotka závěrem:
Láďa se loučí s letištěm po krásně strávené modelářské dovolené, která by nebyla tou pravou, nebýt dobrého kolektivu kamarádů, kolegů modelářů a místních aeroklubáků. Na viděnou příští rok ...

   

Copyright © 2003 - 2014 David Charvát | Design by David Charvát, DesignrStudio.wz.cz | All rights reserved.                   

DesignrStudio.wz.cz - grafické práce